trende

AGM Akü Nedir ?

AGM Akü Nedir ?

Emdirilmiş cam elyaf teknolojisine sahip olan AGM aküler, araçlarda bulunan start – stop özelliğine uygun olacak şekilde geliştirilmiştir. Bilindiği üzere start – stop teknolojisinde, aracın motoru araç durduğunda kapanır ve tekrar hareket etmeye başladığında ise çalıştırılır. Bu sayede hem yakıt tüketimi hem de karbon salınımı azalır. Aynı zamanda özellikle trafiğin yoğun olduğu şehirlerde durma kalkma sayısına bağlı olarak arabaların ciddi anlamda parçalarının dinlenmesi de mümkün olur. Yalnız tüm bu sistemlerde olduğu gibi araçların dur kalk işlemlerinde kapanıp tekrar çalışmasında daha fazla aküye görev düşer. İşte bu noktada üst düzey teknolojisi ile AGM aküler dikkat çeker.

AGM Akünün Avantajları Nelerdir?

AGM akülerde emdirilmiş cam elyaf malzemesi kullanılmaktadır. Bu da akü pilinin dökülmesini önler ve güvenli açısından son derece ayrıcalıklı bir seçenek olarak dikkat çeker. Standart araç aküleri ile kıyaslandığında yüksek performans avantajı sağlarlar. Aynı zamanda daha uzun ömürlü kullanım garantisi de bulunur.

Burada start – stop özellikli araçlarda aküye duyulan ihtiyaç daha fazla olduğu için AGM Akü kullanımı son derece önemlidir. Yine de tüm bu ihtiyaca rağmen AGM akülerin, standart araç akülerinden çok daha uzun ömürlü olduklarını da belirtmek yanlış olmayacaktır.

Pek çok otorite tarafından AGM aküler en verimli akü türü olarak kabul edilir. Sadece start – stop özelliğe sahip olan araçlar için değil, tüm araçlar içinde kullanılabilirler. Aynı zamanda rejeneratif frenleme mekanizması barındıran araçlarda bile güvenle AGM aküden destek alınabilir. Aynı zamanda sadece araçlarda değil, elektronik devrelerden iletişime, güvenlikten sanayiye kadar çok geniş bir alanda rahatlıkla tercih edilebilir.

AGM Akülerin Özellikleri Nelerdir?

Diğer akülerde olduğu gibi sülfat oluşumu görülmemektedir. Bu da hem satıcının hem de kullanıcının gönül rahatlığıyla kullanabilmesini sağlar. Herhangi bir şekilde aktif kullanılmadan da depoda uzun bir süre boyunca durabilir. Bilindiği üzere diğer aküler depoda saklanırken daha sık arıza verirken AGM akülerde böyle bir arızanın meydana gelme ihtimali çok daha azdır. Bunun dışında hafif olması, bakım gerektirmemesi gibi nedenlerden dolayı da kullanılır.

Artık pek çok araçta (start – stop özelliğine sahip olsun yada olmasın) bu aküler tercih edilmektedir. Uluslararası yolculuk yapan araçlarda, normalden uzun süre bekleyen araçlarda da bu avantajları kullanılır. Bu sebeple aküde verimlilik ve en az bakıma ihtiyacınız olması durumunda gönül rahatlığıyla AGM akülerden destek alabilirsiniz. Bir diğer özelliği ise son derece az olan sızıntı ve dökülme riskidir. Güvenlik sizin için olmazsa olmazlar arasında yer alıyorsa AGM akülerden destek alabilirsiniz.

En Büyük Avantajları Nelerdir?

Agm aküler kullanım alanlarına göre farklı avantajlarla karşımıza çıkar. Hiç şüphesiz en fazla tercih edilen avantajları arasında şarj süreleri ilk sırada gelir. Kısa sürede şarj ediliyor olması ve sarsıntılara karşı dayanıklı olmaları nedeniyle AGM aküler kullanılabilir.

Herhangi bir şekilde su sızmasını engelleyen ve bakım gerektirmeyen yapılara sahiptir. Bir diğer avantajı ise bu akülerin oldukça ekstrem hava koşullarında bile yüksek performansla çalışabiliyor olmasıdır. Tüm bu şartlar altında üst sınırlarda bile kullanılıyor olsa da AGM aküler için ortalama ömür minimum 2 seneyken maksimum ömür 4 – 6 sene arasındadır. Hatta optimum koşulların sağlanması durumunda AGM aküler 10 sene kadar kullanılabilir.

Tüm bu avantajlarını bir arada düşündüğümüzde AGM akülerin orta – uzun vadede daha çok araçta göreceğimizi söyleyebiliriz. Avantajları söz konusu olduğunda ve kısa süreli şarj avantajı düşünüldüğünde geleceğin aküleri arasında görmek yanlış olmayacaktır.

İçeriği puanla !
[Total: 1 Average: 5]
Ürün Teklif Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Doğan Akü
  Doğan Akü
  Merhaba!
  Buradan konum atabilirsiniz.
  1
  HEMEN ARA!