Alkent Akücü – 0546 855 94 10

0
833

Alkent Akücü

Akü günümüzde en çok kullanılan mekanizmalardan bir tanesini ifade etmektedir. Akü esas olarak elektrik enerjisi ve kimyasal enerji ile ilgili olan bir kavramdır. Özellikle otomobiller için akü büyük bir önem taşımaktadır. Bu konuda Alkent akücü yüksek kalitedeki hizmeti ile sizlerin yanında olmaya devam etmektedir.

Alkent Akücü kaliteli hizmet almak istiyorsanız; günün herhangi bir saatinde; (0546) 855 94 10 numarasından Akü Servisimiz ile iletişime geçebilir, yalnızca 20 dakika içerisinde yenilenmiş akünüze kavuşabilirsiniz.

Alkent Akü Takviye

Akü, elektrik enerjisinin kimyasal enerji şeklide depolanmasını sağlayan ve ihtiyaç duyulması durumunda bunu elektrik enerjisi şeklinde veren bir enerji depolama aracını ifade etmektedir.  Çalıştırma, ateşleme ve aydınlatma ile beraber temel amacı araç motorunu çalıştırmaktır. Esas olarak akü nedir sorusunun cevabı, elektrik devresi ile tepkimeye girmekte olan kimyasal enerjinin elektrik enerjisine dönüştürülebilmesi olarak ifade edilmektedir.

Bunun dışında çağımızda otomotiv teknolojinin ilerlemesi ile birlikte imal edilmiş yeni nesil aküler, elektrik enerjisini kimyasal enerji şeklinde depolamaktadır ve ihtiyaç durumunda kullanılabilme işlevini de yerine getirmektedir. Bu kapsamda Alkent akücü firma olarak yeni nesil olan ve üst teknolojiye sahip bulunan aküler ile birlikte akü değişimini gerçekleştirmekteyiz. Akünüzün zayıf bir hale gelmesi durumunda ya da tamamen bittiğinde arzu ettiğiniz zaman dilimi içerisinde Alkent akücü firması olarak adresinize gelerek akünüzü değiştirmekteyiz ve aynı zamanda Alkent akü takviye ile akü takviyenizi gerçekleştirmekteyiz.

Akü Ne İşe Yarar?

Akünün görevi ilk anda aracın çalışabilmesi için marş motoruna gerekli olan elektrik akımı vermek, araç motorunun çalışmadığı vakitlerde kullanılabilecek alıcılara akım gönderilmesini sağlamak ve motorun çalışması esnasında elektrik sisteminde amperaj ve voltaj dengelemesi yapmaktır. Bu şekilde yüksek devirlerde olan alternatörün üretebileceği voltaj bazen çok yükselebileceğinden alıcıların herhangi bir zarar görmesini önlemektir. Böyle bir durumda akü alternatörün oluşturmuş olduğu akımın bir bölümünü üzerine alıp aşırı voltajın yükselmesini engellemektedir. Benzinli motorlarda kullanılacak olan 12 voltluk akü, birbirine seri bir şekilde bağlanmış altı tane 2 voltluk hücreden oluşmuştur. Her eleman grubu içinde, birbirine paralel bağlanmış olan negatif ve pozitif yüklü plaklar mevcuttur. Pozitif plaklar aktif bir madde olarak, kurşundioksit içermektedir. Negatif plaklar ise aktif madde olarak, saf kurşun içermektedir. Plakların arasına, kısa devreyi engellemek için plakları izole edebilen separatörler/ ayırıcılar yerleştirilmektedir.

Akü Sektöründe Firmamızın İşlevleri

Firmamız ihtiyaç duyduğunuz her yerde ve zamanda yardımınıza yetişebilecek alanında uzman personelleri bünyesinde barındırmaktadır. Sizlere kaliteli ve kesintisiz bir hizmetin sağlanabilmesi için Alkent akü takviye 7/24 açık olan akü servisini bulundurmaktadır. Bu sebeple Alkent akü takviye her zaman müşterisinin yanında olmaktadır.

Tıkla ve oy kullan
[Toplam kullanılan oy: 0 Puanı: 0]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here